• Sosyal Medya Hesaplarınızı Yönetelim

  • Profilo Yazar Kasa

  • Cep Telefonunuzu Tamir Edelim

  • YETKİLİ TEKNİK SERVİS

  • YETKİLİ TEKNİK SERVİS

  • Profilo Elektronik Yetkili Servis

  • Sunucu Hizmetleri

  • Network Sistemleri

  • Data Sistemleri

  • Güvenlik Sistemleri

  • Web Tasarım Hizmetleri

BARKOD & KARTLI GEÇİŞ OTOMASYONLARI

İşbil Bilgisayar, işletmeniz veya kurumunuz için en ideal barkod & geçiş sistemlerini sizin için hazır hale getirmektedir.

BARKOD NEDİR ?
Barkod; Değişik kalınlıktaki dik çizgi ve boşluklardan oluşur. Bir barkod, uygun okuyucu ile okutulduğunda, okuyucu siyah ve beyaz çizgileri elektrik sinyallerine dönüştürür. Okuyucunun kod çözücüleri de bu sinyalleri çözerek anlayabileceğimiz rakam veya karakterlere çevirir. Bu çizgiler sadece ürünün referans numarasını içerir. Barkod konusunda halk arasında dolaşan bazı söylentiler doğru değildir. Barkod çizgileri; ürün ile ilgili açıklamalar içermez. Barkod; sadece o ürünün referans numarasını, yani kodunu saklar. Bu kod ile ürün bilgisayara tanıtılır, bilgisayarda ürün ile ilgili açıklayıcı, detaylı bilgiler tanımlanır. Örneğin; bir markette ürünün üzerinde bulunan barkod çizgileri ürünün fiyatı ve ürünün detayı hakkında bilgi içermez. O bir referans numarasıdır. Ürün, marketin bilgisayarına bu referans numarası ile tanıtılmıştır. Ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgiler marketin bilgisayarına girilmiştir. Böylece ürünün fiyatı değiştiğinde sadece bilgisayardaki fiyatı değiştirmek yeterli olacaktır.

NEDEN BARKOD ?
Barkod, HIZLI, KOLAY ve DOĞRU bilgi giriş metodudur. Barkod ile toplanan bilgiler doğru, güvenilir ve hızlıdır ayrıca işçilik zamanını da azaltır. Toplanan bilgiler detaylıdır, datanın daha etkili bir şekilde değerlendirilebilmesini sağlar. Barkod, sonuçta bilgilerin bilgisayara girilmesi için bir yöntemdir.
Bu yöntemin yararlarına tek tek bakalım.

DOĞRULUK
En doğru bilgiyi almanızı sağlar, kullanıcı hatalarını ortadan kaldırır. Benzer ürünler veya benzer kodlara sahip ürünler arasındaki karışıklığı önler.

KARTLI GEÇİŞ OTOMASYONLARI
Giriş-çıkışların denetlenmesi, yetkili olmayan kişilerin girişinin engellenmesinin gerekli olduğu bu alanlara erişimlerin kayıt altında tutulmasını ve bilgilerin Kartlı Geçiş Sistemleri elektronik ortamda raporlanabilmesi amacı ile oluşturulan geçiş kontrol sistemleri, alanların güvenilirliğini artırırken çalışma disiplininin oluşması açısından da somut veriler sunar. Güvenlik ve puantajlama alanında önemli bir uygulama haline gelen Geçiş Kontrol Sistemleri, iş verimliliği ve düzenin oluşturulmasına ilişkin kuşatıcı özellikleriyle de öne çıkıyor. Genel anlamda giriş çıkışları kontrol etmek amacıyla hizmet veren geçiş kontrol sistemleri, günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip. Bu sistemler, özellikle endüstriyel tesislerde, büyük bina ve AVM’lerde kontrol, yetkilendirme, giriş-çıkış sınırlamasını sağlamak gibi kolaylaştırıcı nitelikleri nedeniyle zorunlu hale geldi. Bilgisayar tabanlı veya bilgisayara bağlı olmaksızın, şifreli, proximity kartlı ve parmak izi okuyuculu terminaller ile turnikeli ve elektronik mekanizmalı sistemlere göre uygulanması mümkün olan geçiş kontrol sistemleri aynı zamanda gözetleme sistemleriyle de entegre olabilme özelliklerine sahiptirler.